Özel Güney Göz Hastanesi Muğla Menteşe ilçesinde hizmet veren bir hastanedir. Bu hastane ile ilgili detaylı bilgileri yazımının devamında sizler için derlemeye çalıştık bildiğimiz üzere şehir hastaneleri ülke gündeminde en çok tartışılan konular arasında yer almaktadır.

Bu hastanelerin fiziksel özellikleri ile ilgili olarak dinlenme salonlarının bulunması ,modern olması, daha  fonksiyonel sağlık tesislerinin olması, nitelikli yatakları ve hasta kapasitesi gibi konulara ön plana çıkmasıdır. Özel Güney Göz Hastanesi Hastahaneler.gen.tr sayfasına yapılan hasta yorumlarını şikayetlerini incelediğinizde geniş ve donanımlı olan bu hastanenin ulaşımının kolay olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca hastane içerisinde gerek danışman ve hasta kayıt yerlerinde yapılan yönlendirme gerekse de yerde olan işaretler yada tabelalar sayesinde istenilen yerin kolaylıkla bulunabildiği yapılan yorumlar arasında.  internet sayfasından hastaneye nasıl gidilir? Laboratuvar ve radyoloji sonuçları, hekimler, doktor çalışma çizelgesi ve randevu almak gibi birçok konuda kolaylıkla bilgi sağlayabilirsiniz. Bu hastane ile ilgili detaylı bilgi için hastaneyi ziyaret edebilir, yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Emirbeyazıt, 1. Sk. No:19, 48000 Menteşe/Muğla

Telefon:+902522145959

Hizmet Saatleri: 24 saat hizmet vermektedir

Özel Güney Göz Hastanesi YOL TARİFİ 

Özel Güney Göz Hastanesi

Yorumları – Şikayetleri

Selcuk Ozler – 4 ay önce
Tırnak içindeki yorumu okuduktan sonra Semih Samut bey beni aradı ve yaptığı göz muayenesinden memnun olmadığımı belirten bir yorum yazma gereği duyduğum i̇çin üzüldüğünü ve hastalarının memnuniyetinin kendisi i̇çin önemli olduğunu belirtti. Daha sonrasında göz muayenesi sonuçlarının açıklayıp, ne tür gözlük almam konusunda önerilerde bulundu. Beklentim bu iletişimin hemen muayene sonrası, benim endişelerimi belirten yorum yazmama gerek kalmadan, olması idi. Semih bey’in hasta memnuniyetini değer verdiğini belirttiği iletişimi ve bundan sonra hasta memnuniyetine değer verildiğini gösterir davranışların artmasını teşvik etme amacı ile yoruma iki yıldız daha ekliyorum. “Bana tavsiye eden ısrarla Semih Samut’u gör başka doktora randevu verirlerse alma dedi, az önce diğer doktorun küstah tavırları ile ilgili yorumları okuyunca neden beni sakınmaya çalıştığını daha iyi anlıyorum 🙂 Terslikler hasta kayıtta başladı, 15TL lık SGK katkı payını kredi kartı ile alamazlarmıs, nakit olması gerekiyormuş. Başka özel hastanelerde böyle bir istek ile karşılaşmadığıma göre bu olsa olsa 185TL muayene ücreti alıp, 15TL üzerinden vereceği vergi veya kredi kartı komisyonunun hesabını yapan anadolu kasabası kurnazı mentalitesidir diye düşündüm. Burada başkalarının da yazdığı gibi, demek ki Muğla’nın bu meşhur göz hastanesinin doktorları rutin göz muayenesini angarya olarak görüyor olmalılar. Yüksekliği ayarlanmayan muayene koltuğuna oturunca Görme Keskinliği Muayenesi için kullanılan alet “fiziksel olarak” yeterince yükseltilmesi mümkün olmadığı için –bu kadar senedir göz muayenesi olurum, böyle bir aksaklık ile ilk defa karşılaşıyorum — yüzümü alete olması gerektiği gibi dayamam mümkün olmadı. Acele ile yapılan muayenede, doğru dürüst muayene edilmediğimi belirtip, binlerce lira harcayıp progressive gözlük alacağımı ve ölçümlerin doğru yapıldığını sanmadığımı belirttim. Başka bir doktora bir sene önce yaptırdığım göz muayenesinde astigmatism bulgusu olduğunu o konuda ne diyeceğini sordum. Bu arada üzerinde +3.00 yazan okuma gözlüğümü de +3.00 ve +2.75 olarak yanlış ölçtükleri anlaşıldı (muayeneden hemen sonra hastane karşısındaki gözlükçülerden birine gözlüğü ölçtürdüm ve sağ-sol +3.00 olduğu doğrulandı) Sanırım Semih Samut da pek yaptığı işin sorgulanmasından hoşlanmıyor olacak ki, tavrı hemen değişti. Verdiği reçetenin sorun çıkarmayacağını savunup, zaman kaybettiğini tekrarlayıp durdu. İnsanlar böyle üstünkörü göz muayenesi yapan, günde yüzlerce hasta görmekten hasta görmeye tahammülü kalmamış  devlet hastanesi doktoru ruhu ile muayene eden özel hastane doktoruna nasıl göz ameliyatı olmayı cesaret ederler anlamıyorum.  Ben yapılan göz muayenesinden memnun kalmadım ve başka bir göz doktoru göreceğim. Bu hastaneyi ve de doktoru kimseye tavsiye etmiyorum.”
Mahmut Ensar – 3 ay önce
Semih hocama teşekkür için yazıyorum.Halamın gözüne şeker hastalığı vurmuştu.Önce lazerle kanamalarını durdurdu sonrada iki gözünün katarakt ameliyatlarını başarıyla yaptı. Görmesi açıldı.Şimdi düzenli takibindeyiz. Hastane temiz çalışanlar güleryüzlü ilgili, iyi ki varsın Semih hocam.
Türk Pınar – 11 ay önce
Yıldız bile vermiyorum. Annemin 2 gözü katarakt, görmüyor, ışığı daha iyi gören gözü ameliyat edeceklerdi, Ali Tepe (son derece kaba ve saygısız bir doktor!!!!) annemin yanlış gözüne müdahale etmeye çalışmış, gözüne kan oturmuş, tentürdiyot izleri mevcuttu. Ameliyathaneye girdikten 5 dk. sonra kadıncağızı apar topar cıkardılar rahat durmadı yapmıyoruz diye. Sakinleştirici verilen annem tekerlekli sandalyesinde ameliyathaneye girerken bile uyukluyordu, nasıl sakin durmadı? Annemin damar yoluna taktıkları iğneyi bile çıkartmadan kazağının kolunu iğnenin üstüne çekmişler. o şekilde eve yollamışlar. Evde ben fark edince biz cıkarmak zorunda kaldım. Yapılan tetkikleri istedim, önce dosya yukarıda dendi sonra da vermiyoruz, dosya mosya yok diye azar işittim. daha bir sürü olay, ama özeti bu.
Ahmet Duyar – 6 ay önce
Yıllar önce katarak teşhisi konmasına rağmen korkudan bir türlü hastaneye gidemedim,geçen ay görememe durumu fazlasıyla oluşunca,mecbur hastane ve doktor arayışına girdim,internette bulduğum göz hastanelerine yapılan yorumlar sonunda Muğla Güney Göz Hastanesi’ne karar verdim.13/07/ 2021 de sağ gözden ameliyat oldum .Allah’a şükür Op.Dr Semih Samut büyük şansım oldu,03/08/2021de sol gözümde ameliyat edilecek,Mersinde bulunan akrabam M Mert aynı sorunu yaşadığını anlatınca ameliyat için Muğla’ya gelmeye karar verdi.Başta Op.Dr.Semih Samut olmak üzere hastane ön büroya,muhasebeye,ameliyathane personeline bütün hemşirelere,beni ameliyata hazırlayan Zeynep hemşireye sonsuz sevgiler,saygilar, hürmetler.Hizmetle birlikte insani yaklaşımıda buldum.A.Hamdi Duyar
sevgi ünlüel pişkin – 4 ay önce
Benim drm Semih Bey di ben razı oldum Allah da ondan razı olsun inşallah. Hastahane de çok hijyen temiz
Ragıp Elçin – bir yıl önce
Başta doktor Ali beye ve hastane personeline teşekkürü bir borç bilirim. 73 yaşındaki babamı katarak ameliyatı yaptırdım. Gayet güzel ve nezaketli bir şekilde karşılandık ve gerekli bilgileri alarak başarılı bir ameliyat oldu. Bu hastanenin bölgemiz için gerçekten gerekli olduğunu iş başa düşünce anladım. Ben bu tür sitelerde pek yazı yazan birisi değilim. Hastaneye gittiğimde telefonumda google hastaneyi nasil buldunuz gibi bir yazı çıkardı. Beklemede olduğum için meraktan yorumları okudum. 2-3 kişi bence saçma sapan asılsız yazıları okuyunca bu yorumu yazma gereği duydum. Biz insanlar kimden ne isteyeceğinizi bilemez ve bir yere gidince bütün odağın kendimizde olmasını ister duruma geldik. Başkasının hak ve özgürlüğünü düşünmeden bencillik yaparak istediğimiz ilgiyi bulamayınca kişilere yada kuruluşlara çamur atmak ilkemiz haline geldi. Bir firmadan bir tane ürün aldığımızda sanki firmayı satın almış gibi firmanın bütün bireylerinin bizimle ilgilenmesi gerektiğini düşünür olduk. Bu ürünü sizden aldım hemen montajını yapın yoksa geri veririm gibi. Sanki firmanın başka müşterisi yok 🙂 Kısacası Guney Göz Hastanesinde kapıdan içeriye girince 2 tane güler yüzlü bayan size sıra veriyor. Sonra size yapılacak işlemleri tatlı dille anlatıyorlar. Göz ölçümünüz yapılıyor ve doktor ile görüşüyorsunuz. Ali bey sağolsun babama her şeyi tek tek anlattı. Hatta babam ameliyat için süre istedi. Birazda ameliyat tedirginliği olduğu için eve dönerken ben Ali beye güvendim haftaya ameliyati yaptıralım diye karar verdi. Babamdan sonra birçok kişiye hastaneyi önerdim. Bana hiçbir kişi memnun kalmadığını söylemedi. Bazı arkadaşlarımız Semih beye bazılarıda Ali beye çıkmışlar. Hepside çok memnun kaldıklarını ve fiyatınında diğer hastanelere göre uygun olduğunu belirtti. Bir hekim hipokratlık yemini yaparken iyi ve dürüst bir doktor olacağını söyler diye bilirim ben. Doktorun işi sifa vermektir. Yok gözlük numarası vermedi yok şunu yapmadı diyip insanları karalamayın. Ayrıca gözünde katarak olan birisine gözlük vermekle görme düzelmez. Ancak katarak alındığı zaman görme düzelir. Gözlük takarak görme düzelse katarak ameliyatına ne gerek var diye sormak lazım çok bilmişlere 😉 Son olarak yaklaşık 20 gün önce yazmam gerekeni şimdi yazdığım için mutluyum ve babamın diğer gözünüde sanırım 1 ay sonra tereddüt etmeden Ali beye yaptıracağım söylemek isterim. Tekrar herşey için teşekkürler Ali bey ve hastane personeli. Unutmayın meyve veren ağaç taşlanır. Güney Göz Hastanesini biz olduğu sevdik. Güler yüzünüz hiç solmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir